про академію
PMA Juniors, місія та цінності
історія

Дитяча академія суспільного (можеш називати нас PMA Juniors) працює з 2020 року. Ми не читаємо нудних лекцій і не проводимо докучливих зумів. Академія допомагає юним учасникам розкривати свій творчий потенціал, шукати (і знаходити!) у собі таланти і ставати майбутніми медіазірками. У формі гри, цікавих завдань, квестів та тренінгів ми разом вчимося створювати крутий контент, аналізувати інформацію, докопуватися до кожного слова і факту, розбирати її на молекули правди. Наша місія - сформувати нове українське покоління свідомих людей.

Майстерність

Кожен свій курс ми продумуємо до деталей. Бо ми й самі не любимо монтонних спікерів чи занадто складних термінів. Зате любимо, щоб легко, цікаво і зрозуміло. Тому ми вчимо, як стати блогером, вести радіоефіри чи подкасти, бути найпопулярнішим у соцмережах і на наших курсах базовий скіл "профі з  Медіграмотністі" - теж не нудний.

Досягнення

За майже 4 роки роботи ми організували десятки проєктів і залучили тисячі учасників з усіх куточків України. Наприклад, у часи ковіду ми організували триденну міжнародну онлайн-конференцію «Youth Meets Media». Медійники з 11 країн навчили сотні наших учасників створювати історії, які зараз привертають увагу мільйонів глядачів.

Розвиток

У Дитячій Академії ми не тільки вчимо дітей та підліків , а й постійно прокачуємо наших викладачів. Щоб вони були на топ-рівні, ми організовуємо для них тренінги. Разом із медійниками Суспільного креативимо і створюємо програми, які допомагають нашим учням розкрити свої таланти.

На заняттях вчимо не боятися мікрофона, писати новини, брати інтерв’ю і навіть створювати власні джингли. Один із таких крутих проєктів — «Школа Радіоведучих / RadioLab», де кожен може відчути себе справжньою зіркою радіоефіру.

Медіаграмотність

Але головне зараз не просто навчитися класно писати або знімати, а й вміти самому відрізняти, де правда, а де - ІПСО (ти точно чув такий термін!). Бо ж з початком повномасштабної соцмережі заповнила дезінформація. Ми вчимо, як самому не повестися на неї, виявити її і навіть навчити це зробити інших (наприклад, твоїх батьків, бабусю з дідусем чи друзів).

Результати

Ми вже навчили 2500 підлітків з усієї України бути медіаграмотними і прискіпливо ставитися до будь-якої інформації (особливо з соцмереж). Ми провели для них уже стільки тренінгів з медіграмотності, що сами збилися з ліку. Одне знаємо точно: їх було безліч!ʼ

Проєкт створено за підтримки UA: Суспільне мовлення та DW Akademie на базі Public Media Academy — навчального центру Суспільного мовника.